Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Vandens valdymas upių baseinų rajonų principu > UBR valdymo planų ir priemonių programų apibendrinimas

 

UBR valdymo planų ir priemonių programų apibendrinimas

Trumpai apie Bendrąją vandens politikos direktyvą (BVPD). 2000 m. Europos Sąjunga, priimdama BVPD, žengė esminį žingsnį. Direktyvoje pristatomas naujas teisinis vandens valdymo ir apsaugos metodas, pagrįstas ne nacionalinėmis ar politinėmis ribomis, bet natūraliais geografiniais ir hidrologiniais dariniais – upių baseinais.

 

 

 

UBR valdymo planai

 

Bendroji vandens politikos direktyva skirta išsaugoti ir gerinti kokybę:

  • Paviršinio vandens telkiniuose (upės, ežerai, tvenkiniai);
  • Požeminio vandens telkiniuose;
  • Tarpiniuose vandenyse – Kuršių marios; 
  • Pakrantės vandenyse – Baltijos jūros smėlėta ir akmenuota pakrantė.


Valdymo patogumui Lietuvoje išskirti 4 upių baseinų rajonai (UBR), sudaryti iš vieno ar kelių upių baseinų: Nemuno, Lielupės, Ventos ir Dauguvos.

Kas tai upių baseinų rajono valdymo planas?
UBR valdymo planas – tai dokumentas, skirtas apsaugoti ir pagerinti vandens aplinką. Jame pateikta upių baseinų rajonų charakteristika, informacija apie vandens telkinių būklę, išskirti rizikos vandens telkiniai, apžvelgtas įvairių žmogaus veiklų poveikis ir pasiūlytos priemonės, esamoms problemoms spręsti.

Kam skirti valdymo planai?
UBR valdymo planai skirti visuomenei, valstybės ir savivaldybių institucijoms, Europos Komisijai, bei įvairioms Lietuvos interesų grupėms.

Kuriam laikotarpiui rengiami valdymo planai?
Bendroji vandens politikos direktyva numato, kad iki 2015 m. turi būti pasiekta visų vandens telkinių gera būklė. Tačiau tikslų pasiekimą galima atidėti dėl techninių, finansinių galimybių ir gamtinių sąlygų. UBR valdymo planai bus įgyvendinami 2010-2015 m. laikotarpiu. 2015 ir 2021 m. jie bus atnaujinti.

Kada pradėti rengti UBR valdymo planai?
Nemuno UBR valdymo planas pradėtas ruošti 2008 m. birželio mėn. Apie rengiamą planą visuomenė ir įvairios institucijos buvo informuotos nuo projekto pradžios.