Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Vandens valdymas upių baseinų rajonų principu > Upių baseinų rajonai (UBR): Nemuno UBR, Lielupės (UBR), Dauguvos (UBR), Ventos (UBR) > Dubysos pabaseinis

 

Dubysos pabaseinis

 

     Dubysos baseinas siauras (plačiausioje vietoje jis yra 50 km pločio, o baseino ilgis – apie 90 km), nes upė, užuot tekėjusi paviršiaus nuolydžio kryptimi link Vidurio Lietuvos ir Karšuvos žemumų, rėžiasi į Žemaičių aukštumos rytinį kraštą. Baseino paviršiuje vyrauja vidutinio sunkumo gruntai (70 % baseino ploto), 11 % baseino dengia smėliai, 9 % - sunkus priemolis. Miškų išlikę labai nedaug (miškingumas tik 13 %), daugiausiai jų yra aukštupyje. Tarpgūbriuose ir duburiuose yra didelių pelkių – Didysis Tyrulis (38 km2), Praviršulio pelkė (32 km2), Tytuvėnų Tyrelis, Šiluvos Tyrelis. Baseine yra 40 ežerų, didesnių kaip 0,5 ha, bet jų bendras plotas tik 5,5 km2, t.y., vyrauja maži ežeriukai, todėl ežeringumas tik 0,27 %. Didesnį paviršiaus plotą negu ežerai užima tvenkiniai (apie 10 km2).

     Vidutinis baseino nuotėkio metinis hidromodulis yra 7 l/s iš km2, Dubysos aukštupyje – 6,8 l/s iš km2, Kražantės baseino aukštupyje 11,2 l/s iš km2, žemupyje – 9,3 km2. Vidutinis debitas Dubysos žiotyse yra 14,2 m3/s.

 

Dubysos pabaseinis

Didesnės raiškos žemėlapis

 

 

     Dubysos pabaseinio pagrindinės upės:

Upė

Vyresnė upė

   

Dubysa

Nemunas

   

Šiaušė

Dubysa

   

Kražantė

Dubysa

   

Gryžuva

Dubysa

   

Lapišė

Dubysa

   

Luknė

Dubysa

   

Gynevė

Dubysa

   

Šimša

Gauštvinio ež. (Gryžuvos)

   

Ventos perkasas

Dubysa