Pirmasis puslapis > Teminė informacija > Potvynių rizikos valdymas > Potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiai

 

Potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapiai

 

 

Interaktyvus potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapis. 

Potvynių grėsmės žemėlapių GIS informacija atsisiuntimui („.shp“ formatas).

Kviečiame teikti pastabas ir pasiūlymus dėl potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapių atnaujinimo

Šiuo metu vykdomas žemėlapių atnaujinimas. Tai yra  vienas iš Potvynių direktyvos įgyvendinimo etapų, atliekamas kas 6 metus. Jo esminis tikslas – peržiūrėti ir pagal naujausius prieinamus duomenis atnaujinti anksčiau parengtus potvynių grėsmės ir rizikos žemėlapius. Žemėlapiai buvo parengti ir patvirtinti 2014 m.

Atsižvelgiant į paskutinių 6 metų duomenis, naujausius mokslinius tyrimus, klimato kaitos tendencijas ir kt. prieinamus duomenis, šiuo metu nėra pagrindo sudaryti žemėlapius naujoms teritorijoms ar anksčiau nevertintoms potvynių  rūšims, o taip pat perdarinėti anksčiau sudarytų žemėlapių visai Lietuvos teritorijai. Tačiau tikslinga atnaujinti tam tikras diskrečias vietas dėl pasikeitusio reljefo (pvz., reljefo pasikeitimai konkrečiuose sklypuose, inžinerinių apsaugos nuo potvynių įrengimas ar pan.), taip pat dėl pasikeitusios demografinės, ekonominės aplinkos ir pan.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje nėra tinkamo tikslumo duomenų apie visus reljefo pasikeitimus užliejamose teritorijose, kurie įvyko per paskutinius 6 metus (ar vyksta šiuo metu), todėl labai svarbus aktyvus visuomenės dalyvavimas teikiant informaciją. Žemėlapius numatoma atnaujinti tik pagal objektyvius duomenimis apie pasikeitusią faktinę situaciją, todėl teikiant pastabas ir pasiūlymus prašome pateikti ir pagrindžiančią medžiagą (konkrečių sklypų topografinę informaciją, apsaugos nuo potvynių priemonių projektinę informaciją ar pan.).

Pastabas galima teikti ne mažiau nei 6 mėn., iki 2021 m. gegužės 15 d. Pastabas su pagrindžiančia medžiaga prašome teikti el. paštu aaa@aaa.am.lt, dėl papildomos informacijos galima kreiptis į Hidrografinio tinklo skyriaus vyr. specialistą Gediminą Dūdėną, Tel. 870668075.

Daugiau.